ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ

Δημοσίευση  worm Την / Το Πεμ Μαρ 10, 2011 12:41 pm

Μα τι παιζει με τις ξενες γλωσσες?πρεπει να εχουμε παρακολουθησει μαθηματα?ειναι υποχρεωτικο για το πτυχιο?κ αν ναι γιατι δεν αναφερεται πουθενα?γιατι ειμαι κ τριτο ετος κ δεν εχω κανει τιποτα σχετικα με το θεματακι..

worm

Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ

Δημοσίευση  dnc Την / Το Παρ Μαρ 11, 2011 11:52 pm

Για να πάρεις πτυχίο είναι υποχρεωτικό μόνο να τους πας κάαααααποια στιγμή ένα επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου αγγλικών τουλάχιστον επιπέδου β2 (που είναι το λόουερ και νομίζω λίγο-πολύ όλοι το 'χουμε) ώστε να είσαι οκ.
Αν δεν το 'χεις και δεν θες να το δώσεις σε εξωπανεπιστημιακό φορέα (ή το Βρετανικό συμβούλιο ή την Ελληνοαμερικανική ένωση δλδ) νομίζω πως παρακολουθείς τα μαθήματα αγγλικών του Παντείου κ τα δίνεις εξετάσεις κανονικά αλλα δεν ορκίζομαι κιόλας επ' αυτού.

Υπάρχουν επίσης κάτι σεμινάρια με ορολογία στην αγγλική που πλάκα πλάκα χρειάζονται, απλώς κανένας δε μας ενημερώνει πότε κ πού γίνονται, κ κάτι άλλα λχ. ιταλικά, όπου χαρακτηρίζονται ανά εξάμηνο σύμφωνα με το επίπεδο- δλδ. ο,τι έτος κ να είσαι, αν είσαι αρχάριος παίρνεις α' ή β' εξαμήνου, αν σκαμπάζεις κάτι παίρνεις γ' ή δ' κ.ο.κ. και το δίνεις κανονικά στην εξεταστική ως μάθημα. Αυτά είναι εντελώς προαιρετικά. Υποχρεωτικό κ απαραίτητο για να πάρεις πτυχίο είναι το πρώτο που έγραψα, ένα λόουερ.
dnc

Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010

Δημοσίευση  flou Την / Το Σαβ Μαρ 12, 2011 11:33 am

dnc έγραψε:Για να πάρεις πτυχίο είναι υποχρεωτικό μόνο να τους πας κάαααααποια στιγμή ένα επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου αγγλικών τουλάχιστον επιπέδου β2 (που είναι το λόουερ και νομίζω λίγο-πολύ όλοι το 'χουμε) ώστε να είσαι οκ.
Αν δεν το 'χεις και δεν θες να το δώσεις σε εξωπανεπιστημιακό φορέα (ή το Βρετανικό συμβούλιο ή την Ελληνοαμερικανική ένωση δλδ) νομίζω πως παρακολουθείς τα μαθήματα αγγλικών του Παντείου κ τα δίνεις εξετάσεις κανονικά αλλα δεν ορκίζομαι κιόλας επ' αυτού.

Υπάρχουν επίσης κάτι σεμινάρια με ορολογία στην αγγλική που πλάκα πλάκα χρειάζονται, απλώς κανένας δε μας ενημερώνει πότε κ πού γίνονται, κ κάτι άλλα λχ. ιταλικά, όπου χαρακτηρίζονται ανά εξάμηνο σύμφωνα με το επίπεδο- δλδ. ο,τι έτος κ να είσαι, αν είσαι αρχάριος παίρνεις α' ή β' εξαμήνου, αν σκαμπάζεις κάτι παίρνεις γ' ή δ' κ.ο.κ. και το δίνεις κανονικά στην εξεταστική ως μάθημα. Αυτά είναι εντελώς προαιρετικά. Υποχρεωτικό κ απαραίτητο για να πάρεις πτυχίο είναι το πρώτο που έγραψα, ένα λόουερ.

egw d exw lower!!!!
k exw t entupwsi oti ayta t seminaria t parakolou8eis trito k tetarto etos antistixa...yparxoun st programma oi wres k oi ai8ouses.
flou

Αριθμός μηνυμάτων : 105
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2010

Δημοσίευση  worm Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 4:44 pm

a wraia exw to proficiency egw opote ok..eyxaristw poly..
na rwtisw k kt allo..mporw na parakolou8isw kapoia alli glwssa as poume italika xwris na dinw?gt diavasa st site tis panteiou oti gia ti didaskalia xreiazontai synolo 6 e3amina egw omws eimai 3 etos..

worm

Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

Δημοσίευση  an... Την / Το Δευ Οκτ 31, 2011 4:20 pm

ξερει κανεις αν εγινε το μα8ημα των ιταλικων την προηγουμενη τεταρτη???αν εγινε και πηγε καποιοσ μπορει να αναφερει τι περιπου ειπω8ηκε???? Question

an...

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2011

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης