ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

+2
maria k.
amylee
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  amylee Τετ Σεπ 21, 2011 10:29 pm

Λοιπόν του χρόνου που θα κάνω πρακτική είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία, τα δικαστήρια ομολογώ πως με κερδίζουν περισσότερο αλλά και τα άλλα 2 είναι αρκετά δελεαστικά. Βέβαια το δίλημμα υπάρχει.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι ακριβώς θα κάνουμε. Θα έχουμε κάποια ουσιαστική δουλειά ή απλά θα μεταφέρουμε φακέλους από εδώ και από εκεί;
amylee
amylee
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 715
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2010
Τόπος : Πειραιάς
Εξάμηνο : 5ο

https://koinoniologoi.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  maria k. Πεμ Σεπ 22, 2011 9:37 am

Για να κανει καποιος πρακτικη πρεπει να εχει περασει καποιο συγκεκριμενο οριο μαθηματων?? Εχουν σημασια οι βαθμοι, το ετος κλπ???
maria k.
maria k.

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  A. Πεμ Σεπ 22, 2011 10:42 am

Εχει σημασια αν εχεις περασει καποια προαπαιτουμενα μαθηματα πρωτιστως κι υστερα ο βαθμος εαν υπαρχει μεγαλη ζητηση. Βεβαια δεν τηρούν όλοι οι καθηγητές την συγκεκριμένη διαδικασία.

Η Λυδάκη είναι τυπικότατη, και υπολογίζει α. τη σειρά προτίμησης των φορέων β. τα προαπαιτούμενα μαθήματα γ. το βαθμό όπου υπάρχει ζήτηση μεγάλη.

Ο Νικολόπουλος στον τομέα εγκληματολογίας, πέρυσι ήταν λιγότερο τυπικός περισσότερο ελαστικός και δημιουργήθηκαν εντάσεις μεταξύ των φοιτητριών που ήθελαν δικαστήρια επειδή αυτό θέλανε πολύ και των άλλων που "είδαν φως και μπήκαν" και απλά θελανε δικαστηρια επειδη ηταν το καλυτερο. Και τελικα πηγαν εκει και οι της δευτερης κατηγοριας. Οποτε οποιος προλαβει τον κυριο ειδε
A.
A.

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2011
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  Makoshin Πεμ Σεπ 22, 2011 2:43 pm

amylee έγραψε:
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι τι ακριβώς θα κάνουμε. Θα έχουμε κάποια ουσιαστική δουλειά ή απλά θα μεταφέρουμε φακέλους από εδώ και από εκεί;

Λογικά, εγώ έτσι νομίζω δηλαδή, πως στην αρχή τουλάχιστον, θα κάνεις αυτό που δεν έχουν όρεξη να κάνουνε οι άλλοι Rolling Eyes , οπότε μάλλον θα μεταφέρεις φακέλους από εδώ κι από 'κεί Rolling Eyes . Εκτός κι αν βρεθεί κάποιος άνθρωπος, και εκτιμήσει αυτό αλλά και την προσπάθεια που κάνεις... Smile
maria k. έγραψε:Για να κανει καποιος πρακτικη πρεπει να εχει περασει καποιο συγκεκριμενο οριο μαθηματων?? Εχουν σημασια οι βαθμοι, το ετος κλπ???

"...Τα κριτήρια επιλογής των φοιτητών/τριών για κάθε φορέα (προαπαιτούμενα μαθήματα, βαθμοί, άλλες προϋποθέσεις, όπως ξένη γλώσσα κ.λπ.) καθορίζονται από το μέλος του ΔΕΠ το οποίο είναι υπεύθυνο για την εποπτεία της πρακτικής άσκησης του κάθε Τομέα..."
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Makoshin
Makoshin

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2011
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty ΕΞΑΜΗΝΟ

Δημοσίευση  stefi89gr Σαβ Οκτ 29, 2011 3:18 pm

Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ Η ΕΑΡΙΝΟ?

stefi89gr

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  A. Σαβ Οκτ 29, 2011 3:21 pm

και στα 2 εχει....
A.
A.

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2011
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  stefi89gr Κυρ Οκτ 30, 2011 1:09 am

A. έγραψε:και στα 2 εχει....

ΚAI ΣΤΑ 2? ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΛΥΔΑΚΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ... ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΕΙ ΕΑΡΙΝΟ...

stefi89gr

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  worm Κυρ Οκτ 30, 2011 4:48 pm

ti ennoeis 3ekinise gia ti lydaki?otan kaneis aitisi gia praktiki de kaneis 3exwrista gia ton tomea p 8es..apla simplirwneis tin aitisi k ena allo xarti sa viografiko symplirwneis ta stoixeia s k epilegeis meta ton tomea opws egklimatologia h koinwniki morfologia klp..tin tetarti ekana aitisi k dilwsa tomea egklimatologias :S

worm

Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  stefi89gr Δευ Οκτ 31, 2011 11:41 am

worm έγραψε:ti ennoeis 3ekinise gia ti lydaki?otan kaneis aitisi gia praktiki de kaneis 3exwrista gia ton tomea p 8es..apla simplirwneis tin aitisi k ena allo xarti sa viografiko symplirwneis ta stoixeia s k epilegeis meta ton tomea opws egklimatologia h koinwniki morfologia klp..tin tetarti ekana aitisi k dilwsa tomea egklimatologias :S

Κοίτα... έγω είχα δει αυτη την ανακοίνωση :

ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Αθήνα, 13/10/2011

Ανακοινώνεται στους φοιτητές/τριες του Τμήματος Κοινωνιολογίας ότι κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2011-2012, θα λειτουργήσει Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης (το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 5: «Αναβάθμιση των συστημάτων αρχικής επαγγελματικής κατάρτισης και επαγγελματικής εκπαίδευσης και σύνδεση της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας στις 3 περιφέρειες Σταδιακής Εξόδου», της κατηγορίας πράξεων 05.72.31.01, του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση-Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο και από Εθνικούς Πόρους), από 01/11/2011 μέχρι 31/01/2012

Αν. Καθηγήτρια Άννα Λυδάκη


Την αίτηση στην γραμματεία την έκανες ή ηλεκτρονικά κάπου? Και όταν ρώτησα στην γραμματεία μου είπαν να περιμένω ανακοίνωση για την πρακτική του Νικολόπουλου.... Πάλι δεν ξέρουν τι τους γίνεται?!

stefi89gr

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  worm Δευ Οκτ 31, 2011 8:52 pm

stefi89gr έγραψε:
worm έγραψε:ti ennoeis 3ekinise gia ti lydaki?otan kaneis aitisi gia praktiki de kaneis 3exwrista gia ton tomea p 8es..apla simplirwneis tin aitisi k ena allo xarti sa viografiko symplirwneis ta stoixeia s k epilegeis meta ton tomea opws egklimatologia h koinwniki morfologia klp..tin tetarti ekana aitisi k dilwsa tomea egklimatologias :S

Κοίτα... έγω είχα δει αυτη την ανακοίνωση :

ΤΜΗΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Αθήνα, 13/10/2011

Ανακοινώνεται στους φοιτητές/τριες του Τμήματος Κοινωνιολογίας ότι κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2011-2012, θα λειτουργήσει Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης (το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο του Άξονα Προτεραιότητας 5: «Αναβάθμιση των συστημάτων αρχικής επαγγελματικής κατάρτισης και επαγγελματικής εκπαίδευσης και σύνδεση της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας στις 3 περιφέρειες Σταδιακής Εξόδου», της κατηγορίας πράξεων 05.72.31.01, του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση-Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο και από Εθνικούς Πόρους), από 01/11/2011 μέχρι 31/01/2012

Αν. Καθηγήτρια Άννα Λυδάκη


Την αίτηση στην γραμματεία την έκανες ή ηλεκτρονικά κάπου? Και όταν ρώτησα στην γραμματεία μου είπαν να περιμένω ανακοίνωση για την πρακτική του Νικολόπουλου.... Πάλι δεν ξέρουν τι τους γίνεται?!



Η Λυδακη ειναι υπευθυνη για την πρακτικη της κοινωνιολογιας γενικα..σε αυτην καναμε τις αιτησεις(η στ υπογειο του γυαλινου κτιριου στην επιτροπη ερευνων νομιζω δε 8υμαμαι ακριβως)εσυ εχεισ κανει αιτηση κ περιμενεις να σε ειδοποιησουν για φορεα ή δεν εχεισ καν αιτηση??εγω εχω κανει κ μου ηρθε σημερα μειλ που λεει να παμε αυριο οσοι καναμε αιτηση στον τομεα εγκληματολογιας για συνεντευξη κτ τετοιο..



worm

Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  stefi89gr Τρι Νοε 01, 2011 8:31 pm

[quote="worm"]
stefi89gr έγραψε:[quote="worm"

Η Λυδακη ειναι υπευθυνη για την πρακτικη της κοινωνιολογιας γενικα..σε αυτην καναμε τις αιτησεις(η στ υπογειο του γυαλινου κτιριου στην επιτροπη ερευνων νομιζω δε 8υμαμαι ακριβως)εσυ εχεισ κανει αιτηση κ περιμενεις να σε ειδοποιησουν για φορεα ή δεν εχεισ καν αιτηση??εγω εχω κανει κ μου ηρθε σημερα μειλ που λεει να παμε αυριο οσοι καναμε αιτηση στον τομεα εγκληματολογιας για συνεντευξη κτ τετοιο..



Malista.. gia akoma mia fora h grammateia me katestrepse..........
opote mallon afoy teleiwse h pro8esmia to exasa... as elpisoyme to earino na exei pali...

stefi89gr

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  worm Τετ Νοε 02, 2011 9:39 pm

8a exei k st earino..min anisixeis an eisai tetarto etos pi8anon na mi se epelege o nikolopoulos pws ton lene gt leei fetos gia prwti fora eixe parapanw ap osous xreiazotan(eixe 59 aitiseis gia 32 8eseis)k 8ewrise dikaio na epile3ei olous t pemptou etous k se oses 8eseis perissepsan pire aytous ap to tetarto me tous megalyterous va8mous..ayta!!pantws genika egw gia tin praktiki enimerwnomoun ap to site tis praktikis,oxi ap ti grammateia (ennoeitai).

worm

Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω ! Empty Απ: Δικαστήρια Ανηλίκων Vs ΠΙ Vs 18 Άνω !

Δημοσίευση  stefi89gr Πεμ Νοε 03, 2011 7:31 pm

worm έγραψε:8a exei k st earino..min anisixeis an eisai tetarto etos pi8anon na mi se epelege o nikolopoulos pws ton lene gt leei fetos gia prwti fora eixe parapanw ap osous xreiazotan(eixe 59 aitiseis gia 32 8eseis)k 8ewrise dikaio na epile3ei olous t pemptou etous k se oses 8eseis perissepsan pire aytous ap to tetarto me tous megalyterous va8mous..ayta!!pantws genika egw gia tin praktiki enimerwnomoun ap to site tis praktikis,oxi ap ti grammateia (ennoeitai).

Α μπορεις και στο 5ο?? μαλιστα!! ωραία τοτε στο άλλο εξαμηνο με το καλό... σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες... κ εγω απο κει, αλλα 8εωρησα καλο να τα επαλη8ευσω απο τη γραμματεια.. τι να πεις!!

stefi89gr

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης